Smart UV Sterilizátor

Váš mobilný telefón má najmenej
7x viac baktérií ako vaša toaleta.

Štúdie ukazujú, že priemerný telefón obsahuje na svojom povrchu až 7-krát viac baktérií ako verejné toalety.

To znamená, že z telefónu sa môžete infikovať dokonca viac ako aj z kľučiek na toaletách.
Je dokázané, že Váš telefón dokonca napomáha deleniu baktérií. Batéria telefónu ich udržuje v teple a keď je mobil uložený v uzavretých a tmavých priestoroch, napríklad vo vrecku alebo v kabelke, pomnoží sa na ňom potenciálne viac baktérií.

„Mobilné telefóny sa stali skutočnými rezervoármi patogénov, keď sa dotýkajú tváre, uší, pier a rúk rôznych používateľov s rôznym zdravotným stavom,“

uviedli vedci v štúdii o baktériách detekovaných na telefónnych zariadeniach už v roku 2009.

Počas dňa sa mnohokrát dotýkame rôznych povrchov ako nákupný vozík, peniaze, kľučky dverí…

Problémom môže byť, keď súčasne manipulujeme aj s našimi telefónmi a prenášame baktérie alebo vírusy z našich rúk na telefón a potom na ďalšie kontaktné plochy.

Aké „čisté“ je naše okolie

Štúdia z University of Arizona zistila, že typický pracovný stôl, ktorý je prístavom vášho smartfónu asi 40 hodín týždenne, má stokrát viac baktérií na štvorcový palec ako toaletná doska na spoločných WC.

Iné štúdie objavili na smartfónoch patogénne mikroorganizmy, ako napríklad Streptococcus, MRSA (čo je druh baktérií odolných voči viacerým antibiotikám) a dokonca aj E. coli.

„Mobilné patogénne zariadenia“

Ako ma môže ohroziť môj smartfón?

„Dotýkame sa viac povrchov ako ktorákoľvek generácia v histórii, od bankomatov po samoobslužné pokladne,“ povedal Dr. Charles Gerba, profesor mikrobiológie na Arizonskej univerzite. „Neustále zachytávate mikróby na svojich rukách a prstoch, prikladáte ich na mobil a približujete ich k nosu, ústam alebo očiam.“

Následne sa tieto baktérie môžu cez vás, vašu rodinu alebo kohokoľvek iného dostať do kontaktu s chorými. Centrum pre kontrolu a prevenciu chorôb (USA) odhaduje, že až 80 percent všetkých infekcií sa prenáša rukami, a naše smartfóny sa v podstate stali jej vektormi.

„Mobilné telefóny sú teraz mobilnými patogénnymi zariadeniami,“ uviedol Gerba. „Máš na ruke mikróby a používaš telefón. Neskôr si síce umyješ ruky, ale zárodky sú stále na telefóne.“

Umývame si ruky, aby sme zostali zdraví, ale nie naše telefóny.

Keď používame naše telefóny, baktérie sa prenášajú späť na naše ruky, tvár a dokonca  môžeme infikovať aj jedlo.

Na rozdiel od chemických postupov dezinfekcii UV poskytuje rýchlu a účinnú inaktiváciu mikroorganizmov fyzikálnym procesom.