Smart UV Sterilizátor

Váš mobilný telefón má najmenej
7x viac baktérií ako vaša toaleta.

Položme si otázku, ktorý predmet vás nikdy neopúšťa?

Ide s vami do kúpeľne, používate ho aj v kuchyni. Často sa dotýka vašej tváre, stola a každého povrchu, ktorý máte okolo seba v dosahu.

Áno, je to samozrejme váš smartfón.

Práve uvedené denné situácie sú dôvodom, prečo je mobil živnou pôdou pre baktérie a iné patogény.

Umývame si ruky, aby sme zostali zdraví, ale nie naše telefóny.

Keď používame naše telefóny, baktérie sa prenášajú späť na naše ruky, tvár a dokonca môžeme infikovať aj jedlo.

UV poskytuje rýchlu a účinnú inaktiváciu mikroorganizmov fyzikálnym procesom.

Ak sú baktérie, vírusy a prvoky vystavené germicídnym vlnovým dĺžkam UV žiarenia, nemôžu sa množiť a ďalej infikovať cieľového hostiteľa.

Hlavné výhody

  • Vhodný pre väčšinu až 7 palcových mobilných telefónov
  • Vhodný pre sterilizáciu aj látkových ochranných rúšok, hodiniek, kľúčov…
  • Proces obojstrannej efektívnej 360° dezinfekcie UV lampami
  • Funkcia bezdrôtového nabíjania
  • Možnosť nabíjania aj počas dezinfekcie vďaka internému USB portu
  • Hlasové oznámenia o aktuálnom stave zariadenia a procese dezinfekcie
  • Prenosnosť a bezpečnosť, Smart dimenzia funkcií, nízke pracovné napätie 5 V
  • Voliteľná možnosť aromatizácie formou difúzera podľa vlastnej voľby

Ako pracuje UV Sterilizátor?

Ak chcete dezinfikovať svoj mobilný telefón (alebo čokoľvek iné, čo sa zmestí dovnútra sterilizátora), vložte ho do zariadenia a zatvorte kryt.
Po spustení programu silné UV-C svetlo ničí vírusy, baktérie a iné škodlivé mikroorganizmy počas 6 – 10 minút.
Keď svetlo zhasne, prístroj oznámi ukončenie procesu a váš telefón je dezinfikovaný.
UV sterilizátor ničí mikroorganizmy, ktoré prežívajú v štrbinách, kam sa čistiace obrúsky nedostanú.

Chráňte sa

Zostaňte zdraví

smart-uv-sterilizator-v2

Klinicky otestované.

Výkonné UV-C svetlo zlikviduje 99% vírusov a baktérií, súčasne je úplne bezpečné pre elektroniku.

Najčastejšie otázky

Existujú tri kategórie vlnových dĺžok UV svetla: UV-A, UV-B a UV-C. Vlnová dĺžka UV-C je germicídna. UV-C využíva ultrafialové žiarenie s krátkou vlnovou dĺžkou (kratšie ako UV-B a UV-A, ktoré NIE sú germicídne). Práve UV-C je škodlivá pre mikroorganizmy. Dozvieme sa ako!

UV-C je ultrafialové žiarenie s krátkou vlnovou dĺžkou, ktoré narúša bunkovú DNA  baktérií alebo nukleové kyseliny vírusov. Pri poškodenej DNA baktérie odumierajú, pretože nemôžu ďalej fungovať ani sa ďalej množiť. UV-C môže dokonca neutralizovať „superbaktérie“, u ktorých sa vyvinula rezistencia na antibiotiká.

Na rozdiel od chemických postupov dezinfekcie, UV poskytuje rýchlu a účinnú inaktiváciu mikroorganizmov fyzikálnym procesom.  UV svetlo (žiarenie) jednoznačne v praxi preukázalo v  účinnosť v boji proti  organizmom vrátane tých, ktoré sú spôsobujú napr. choleru, detskú obrnu, týfus, hepatitídu a iné bakteriálne, vírusové a parazitárne ochorenia. Okrem toho môže UV svetlo (buď samotné alebo v spojení s napríklad peroxidom vodíka) zničiť chemické kontaminanty, ako sú pesticídy, priemyselné rozpúšťadlá a liečivá, procesom nazývaným UV-oxidácia.

Ak chcete dezinfikovať mobilný telefón (alebo čokoľvek iné, čo sa zmestí dovnútra sterilizátora), vložte ho do Smart UV Sterilizátora a zatvorte kryt. Po spustení programu silné UV-C svetlo ničí vírusy, baktérie a iné škodlivé mikroorganizmy počas 6 – 10 minút. Keď svetlo zhasne svetlo, prístroj oznámi ukončenie procesu a váš telefón je dezinfikovaný.  UV-C, ktoré spôsobuje tento germicídny účinok je na Zemi zriedkavé, pretože väčšina je absorbovaná našou atmosférou.

Zariadenie nepoužíva vodu ani chemikálie – využíva efekt UV-C žiarenia. UV svetlo ničí baktérie, ale nepoškodzuje vás ani vaše zariadenie. UV svetlo Smart UV Sterizátora je úplne bezpečné pre vaše prístroje alebo predmety osobnej potreby – (hodinky, šperky, textilné rúška atď). Keď zatvoríte horný kryt Smart UV Sterilizátora, UV svetlá sa zapnú na 10 minút a po dokončení sa automaticky vypnú. Je to dostatočný čas na efektívnu dezinfekciu telefónu a inaktiváciu všetkých choroboplodných zárodkov. Môžete si byť istí, že váš telefón je vo vnútri  v bezpečí, naopak – baktérie nie sú!

Áno, nemocnice a zdravotnícke zariadenia by v celej krajine mohli používať program Smart UV Sterilizátora na zastavenie šírenia choroboplodných zárodkov prenášaných smartfónmi. Svetelná technológia UV-C vo vnútri UV Sterilizátora bola prvýkrát použitá na sterilizáciu prostredia, ako sú nemocnice. Smart UV Sterilizátor sa v zahraniční začína používať v ošetrovateľských zariadeniach, čakárňach a v mnohých ďalších typoch zdravotníckych zariadení.