GPS do auta - Jimi Base - od SmartJimi

GPS technológia a jej využívanie nie je v dnešnej dobe už žiadnou novinkou. Rozsah jej použitia sa postupne zdokonaľuje už desaťročia. Od prvotných vojenských účelov až po dnešné každodenné využitie pre jednotlivcov.

Samozrejmosťou je prítomnosť GPS modulov v rôznych zariadeniach, od smartfónov až po námorné logistické kontajnery.

Inovatívne trendy digitalizácie sa nevyhýbajú ani doprave.

SmartJimi - inovatívne riešenia nie len pre monitorovania vozidiel

Spoločnosť SmartJimi ako člen skupiny Jimi Digilab Group Europe prináša inovatívne riešenia, ktoré vznikli vzájomným prepojením princípov IoT a Telematiky.      

Telematika

Telematika – slovo vzniklo kombináciou slov telekomunikácie a informatika. Predstavuje technologický odbor zaoberajúci sa kombináciou prenosu a spracovania dát so zobrazovacími alebo inými komunikačnými systémami alebo prostriedkami.”

Najznámejšou aplikáciou je dopravná telematika, pod ktorú spadajú rôzne navigačné systémy, systémy riadenia dopravy, systémy poskytovania aktuálnych informácií užívateľom verejnej dopravy (dopravcom a účastníkom premávky) – GPS integrované monitorovanie atď.

Pre zistenie polohy prístroja alebo vozidla sa používajú stále najčastejšie technológie GPS (z anglického Global Positioning System – Globálny lokalizačný systém).

IoT

Internet vecí (angl. Internet of things, skratka IoT) je označenie pre prepojenie vstavaných zariadení s internetom. Prepojené zariadenia by mali byť najmä bezdrôtové a mali by prinášať nové možnosti vzájomnej interakcie medzi jednotlivými systémami, zariadeniami a koncovým užívateľom.

“Práve vďaka tomu vyvíjame širokoaplikovateľné digitálne riešenia pre veľkú skupinu užívateľov. Samozrejmosťou je aj cenová dostupnosť telematických aplikácií.”

GPS do auta od SmartJimi nie je len zariadenie

 1. Základným prvkom pre užívateľa je adaptér Jimi Base – GPS lokátor – inteligentné zariadenie na sledovanie polohy automobilov, dopravnej situácie, detekciu rôznych udalostí (otvorenie, zatvorenie vozidla, náhle brzdenie, dopravná nehoda atď…) a evidenciu knihy jázd. Svojou veľkosťou a ergonomickou konštrukciou je navrhnuté na jednoduchú inštaláciu do ODB portu vozidla (On-Board Diagnostics – port pre diagnostiku automobilov), ktorý sa nachádza v každom benzínovom vozidle od roku 2001 a dieslovom aute od roku 2004. Samotné zapojenie tak zvládne každý sám, bez nutnosti navštíviť autoservis alebo monitorovaciu spoločnosť.
 2. Sledovanie alebo monitoring auta a následné spojenie sa so satelitmi je zabezpečené cez štandardnú SIM kartu s mobilnými dátami, ktorá sa nenachádza v našom GPS trackeri Smart Jimi Base a nie je súčasťou ceny a balenia.Nano SIM karta sa len zasunie do Smart Jimi Base lokátora.SIM karta s dátami stojí u operátorov v priemere 10- 20 € na rok. Pre GPS do auta postačuje najnižší dátový balíček, nakoľko pre sledovanie a monitoring vozidiel sa využívajú len veľmi malé objemy dát (čo je v súlade s koncepciou systémov IoT).
 3. Iniciálnu aktiváciu zariadenia Jimi Base vykonáme jednoducho a potrebujeme už len:
  • stiahnuť si vo vašom smartfóne bezplatne našu aplikáciu SmartJimi® z Google Play alebo App Store,
  • vytvoriť si užívateľský účet zadarmo,
  • oskenovať IMEI kód v aplikácii a zariadenie sa za pár minút spáruje a zosynchronizuje,
  • v záverečnom kroku inštalácie sa adaptér Jimi Base zasunie do ODB portu v aute. Poloha ODB portu je väčšinou ľahko prístupná v odkladacej priehradke vozidla, pri poistkách pod volantom, alebo v lakťovej opierke.

Po týchto 3 jednoduchých krokoch už používate a sledujete svoje autá vďaka SmartJimi rovno vo svojej aplikácii na mobile alebo v počítači.

Aby celý proces geokódovania a spracovávania obrovského toku informácii fungoval autonómne a spoľahlivo, spoločnosť SmartJimi ako člen Jimi Group Europe, integroval do svojich systémov moderný cloudový softvér na báze Microsoft Azur s inovatívnymi funkciami vyvinutými pre pohodlnú vzdialenú správu a sledovanie vozového parku, pre monitoring bezpečnosti a majetku.

Výsledkom je služba, ktorú dostanete ku GPS monitorovaniu vozidla v cene zariadenia v prvom roku používania. Služba sa volá Jimi2GO a funguje bezchybne. Od druhého roku je služba Jimi2GO spoplatnená iba 15 € / rok.

Aké sú najlepšie funkcie GPS lokátora od SmartJimi?

 • sledovanie online polohy vozidla alebo všetkých vašich vozidiel,
 • okamžité notifikácie o udalostiach v súvislosti s vašim vozidlom (v aplikácii si môžete sami navoliť ich spektrum: otvorenie, zatvorenie vozidla, a ďalších viac ako 20),
 • či bola prekročená povolená rýchlosť, kedy a o koľko kilometrov za hodinu,
 • geofence alarm, ktorý vás upozorní, či sa vozidlo vychýlilo z vami schválenej oblasti a teda nemusíte sledovať a kontrolovať knihu jázd non-stop ale ak vozidlo opustí povolenú zónu, tak dostanete upozornenie na mobil a ľahko zistíte či zamestnanec v pracovnej dobe nie je napríklad doma alebo nie je s vozidlom niekde kde by nemal byť,
 • anti-sabotážny alarm, ktorý vás upozorní ak sa niekto pokúsi odpojiť GPS zariadenie z auta alebo dodávky,
 • online podklad pre knihu jázd, kde môžete sledovať, kde sa vozidlo nachádzalo v určitý deň a hodinu,
 • funkcia navigácie k vozidlu – praktické napríklad na veľkých parkoviskách,
 • aplikácia na mobil aj počítač, kde máte všetky dáta k dispozícii ja jednom mieste.

Všetky tieto výhody oceníte určite nie len pre firemné účely ale aj bežné používanie v rodine (hlavne ak vaše deti sú už plnoleté a kľúče od auta nechávate doma). Nezanedbateľný benefit GPS lokátora, ktoré oceňujú hlavne firmy je aj zníženie nákladov na firemné autá, elimináciu čiernych jázd a v spojení s napr. s profi kamerou do auta 3G Trailer dokáže odhaliť aj nepovolenú manipuláciu s tovarom v nákladnom priestore.
GPS zariadení do auta je veľké množstvo a je dôležité vybrať si to najlepšie a v SmartJimi veríme, že sme vyvinuli riešenie a systém, ktoré je medzi GPS zariadeniami unikátne, nielen kvalitou a službami ale aj bezkonkurenčnou cenou za daný typ zariadenia a služby. So Smart Jimi dokážete “zdigitalizovať” svoje auto a zvýšiť jeho digitálnu hodnotu v tomto smart svete.

Koľko stojí GPS sledovanie dokopy? (bezkonkurenčne najlacnejšie riešenie danej kvality)

 • Smart Jimi Base GPS tracker do auta: 75 € (jednorazovo)
 • SIM karta napr. od O2, 4ka, Orange alebo T-mobile s dátovým balíčkom (internetom): približne 20 € ročne
 • Mobilná aplikácia SmartJimi – zadarmo
 • Jimi2GO – služba, ktorú si môžete online dokúpiť za 15 € ročne, po prvom roku fungovania.

Spolu môžete mať celý systém sledovania vozidla komplet za 95 € prvý rok, následné roky nákladovosť za vozidlo je už len 15 € na rok + dátový balíček od operátora.

Ako dlho funguje GPS lokátor bez nabíjania

SmartJimi GPS tracker je napájaný priamo z OBD portu vozidla alebo dodávky. GPS lokátor je vybavený aj kvalitnou vstavanou batériou. Po odpojení lokátora je možné monitorovať vozidlo ešte ďalších 5 hodín.

Bonus pre zvedavých

Ako funguje GPS systém?

GPS je satelitný navigačný systém, ktorý dokáže zistiť presnú polohu osôb, áut, bicyklov, psov, mačiek alebo čohokoľvek, čo má na sebe alebo v sebe GPS lokátor. Systém funguje pomocou série satelitov na obežnej dráhe Zeme a nezávisle od počasia monitoruje 24 hodín denne polohu, rýchlosť a čas v jednotnom systéme pre celý svet. GPS bolo vyvinuté pre vojenské účely a neskôr sa jeho používanie schválilo aj na civilné účely a v dnešnej dobe má už v sebe GPS vysielač takmer všetka smart elektronika. V autách, mobiloch, smart vysávačoch, GPS lokátor je už úplná samozrejmosť. Rovnako ako sledujete trasu vysávača cez mobilnú aplikáciu, podobne môžete sledovať pohodlne a bezpečne aj vaše firemné alebo súkromné autá.